Kalednář

27. září 2013

A. Gajdůšková navštíví Noc vědců

27. 9. 2013 / První místopředsedkyně Senátu PČR Alena Gajdůšková se dnes zúčastní vědecko-popularizační akce Noc vědců.

Read more

Fungující stát je stát užitečný lidem

27.09.2013 / Fungující stát mimo jiné znamená obnovení a zajištění základních pilířů konkurenceschopnosti: fungujících institucí, dostatečných zdrojů financování, rozvoje lidských zdrojů, dostatečné infrastruktury, posílení výzkumu, vývoje a inovací. Užitečný stát je stát veřejných služeb podporující konkurenceschopnost pro vysokou kvalitu života občanů.

Read more

20. září 2013

Česká republika je letos hostitelem 25. ročníku soutěže mladých vědců ze zemí Evropské unie EUCYS – European Union Contest for Young Scientists

20. 9. 2013 / Česká republika je letos hostitelem 25. ročníku soutěže mladých vědců ze zemí Evropské unie EUCYS – European Union Contest for Young Scientists.  Jejím cílem je propagace vědy mezi mladými a snaha o to, aby s některým vědním oborem spojili svou profesní dráhu.

Read more

19. září 2013

Cesty mohou být rozličné - Jenom vůli všichni mějme rovnou (J. Kollár)

19. 9. 2013 / Reakce 1. místopředsedkyně Senátu PČR A. Gajdůškové na článek MF DNES „Tito lidé z osmi stran se střetnou ve 14 krajích" dostupný zde (konkrétně k mému jménu jako "zajímavosti" ke kandidátce ve Zlínském kraji na konci článku).

Read more

Tito lidé z osmi stran se střetnou ve 14 krajích

Mladá fronta DNES | 17.9.2013 | Rubrika: Volby | Strana: 6 | Autor: Antonín Viktora | Téma: Senátoři - Gajdůšková Alena

Read more

12. září 2013

A. Gajdůšková jednala s konžským senátorem Bayou

12. 9. 2013 / První místopředsedkyně Senátu PČR A. Gajdůšková přijala ve čtvrtek člena Senátu Parlamentu Konžské demokratické republiky pana Raymonda Ramazaniho Baya a zástupce Smíšené obchodní a průmyslové komory Česká republika – Demokratická republika Kongo (DRK).

Read more

Gajdůšková: Zákon o povinném značení lihu napravuje selhání státu

12. 9. 2013 / Senát dnes navzdory výhradám schválil nový zákon o povinném značení lihu, který reaguje na loňskou metanolovou aféru. Má pomoci potírat nelegální alkohol, a také s ním spojené daňové úniky. Sníží se objem nejvyššího povoleného balení alkoholu, výrobci lihovin a distributoři budou muset skládat kauce.

Read more

10. září 2013

Praha a atomární odzbrojení

10. 9. 2013 / V dnešní situaci nejistoty na blízkém východě a po použití chemických zbraní proti civilnímu obyvatelstvu je rizikovost rozšiřování nehumánních zbraní opět v popředí světového zájmu (pominu fakt, že zbraně jsou většinou nehumánní).

Read more

Co si počneme bez vlád, které dělaly všechno správně?

6. 9. 2013 / Nečasova vláda provedla řadu změn. Trochu nafoukaně je nazývala reformami. Ovšem během této vlády ve stínu pseudoreforem se Česká republika za poslední léta několikrát propadla v mezinárodních žebříčcích vyhodnocujících hospodářský rozvoj.

Read more

9. září 2013

Slibujeme jen pot a slzy…

13. 9. 2013 / Martin Fendrych na Aktuálně opět kreslí virtuální realitu o ČSSD. Pan redaktor jistě dobře ví, že sociální demokracie zde je už 135 let a přežila ledasco včetně angažmá některých svých bývalých předsedů. Dnes je sociální demokracie jediná fungující strana s jasným hodnotovým ukotvením a jasnou vizí do budoucna.

Read more