Kalednář

24. září 2014

Daně a co za ně?

24. 9. 2014 / Často slýchávám nářky nad výškou daní, nad tím, že jsou nepřiměřeně vysoké a hodně témat se točí kolem daňové optimalizace. Znám však i podnikatele a podnikatelky, kteří platí daně bez mrknutí oka a říkají - ano, platíme daně, protože víme, že bez nich by stát nemohl fungovat. Nejásáme, ale jsme zodpovědní podnikatelé a chceme hrát fér.

Read more

18. září 2014

Práce v regionu je základem spokojenosti obyvatel

18. 9. 2014 / Náš region byl základnou pro obrovskou mezinárodní síť Baťových závodů, která po nástupu komunizmu vzala za své. Přesto máme možnost tyto mezinárodní sítě opět oživit a pro náš region tak získat nové impulzy. Zlínsko je také centrem řady tradičních činností, ať už je to produkce slivovice ve Vizovicích, nebo lázeňství v Kostelci u Zlína..

Read more

15. září 2014

Tisková zpráva k dopisu A. Babišovi ohledně financování vědy, výzkumu a inovací ve státním rozpočtu 2015

15. 9. 2014 / Tisková zpráva 1. místopředsedkyně Senátu PČR A. Gajdůškové k dopisu ministovi financí A. Babišovi ohledně financování vědy, výzkumu a inovací ve státním rozpočtu 2015

Read more

Daň z ubrané hodnoty

14. 9. 2014 / Minulý týden jsem měla tu čest, spolu se svou slovenskou patnerkou Renátou Zmajkovičovou / 1. místopředsedkyní Národní rady Slovenské republiky/, s diplomatickými zastoupeními skandinávských zemí, především se švédskou velvyslankyní, paní Annikou Jagander, s partnerskou pomocí Transparency International, reprezentované panem Radimem Burešem, uspořádat další konferenci o korupci.

Read more

Važte slova, pánové…

11. 9. 2014 / Dáte-li někomu velmi cenný dárek a on se na něj tváří jako na šmuk, určitě si pomyslíte, že je to ignorant a přestane vás jeho názor zajímat. Výroky o tom, že ČR dostala v Evropské komisi slabé portfolio, jestliže má na starosti spravedlnost, ochranu spotřebitele a rovné šance je znakem naprostého nepochopení fungování Evropské unie a její agendy ze strany autorů těchto výroků.

Read more

ČSSD na jednání v Praze odstartovala druhou fázi kampaně. A. Gajdůšková na tiskové konferenci

13. 9. 2014 / Místopředsedkyně ČSSD a 1. místopředsedkyně Senátu Alena Gajdůšková pozvala na tiskové konferenci všechny občany a občanky k volbám.

Read more

12. září 2014

Společnost bez korupce: Pohled ze severu – zkušenosti severských zemí s opatřeními proti korupci

12. 9. 2014 / Senát PČR hostil v pátek mezinárodní konferenci "Společnost bez korupce: Pohled ze severu – zkušenosti severských zemí s opatřeními proti korupci".

Read more

Proč potřebujeme Senát? Protože jedna ruka netleská

Opět kandiduji do senátních voleb a často narážím na trvale diskutovanou otázku - k čemu Senát je? Není potřeba jej zrušit? Máme přeci Poslaneckou sněmovnu. Na to odpovídám svými osobními zkušenostmi...

Read more

10. září 2014

Vyjádření A. Gajdůškové k portfoliu Věry Jourové v EK

10. 9. 2014 / Musím říci, že portfolio Věry Jourové v Evropské komisi  mě potěšilo.  Zejména oblast ochrany spotřebitele je významná oblast jednotného trhu, která potřebuje vhled.  

Read more

Baťova nemocnice ve Zlíně připravuje výstavbu a rozvoj

Zlínský deník | 10.9.2014 | Rubrika: Titulní strana | Strana: 1 | Autor: LUKÁŠ FABIÁN | Téma: Senátoři - Gajdůšková Alena

Read more