Kalednář

16. říjen 2014

Vyjádření Aleny Gajdůškové k výbuchu muničního skladu ve Vlachovicích na Zlínsku

16. 10. 2014 / Výbuch muničního skladu ve Vlachovicích - Vrběticích na Zlínsku je velký problém, jehož rozsah v tuto chvíli ještě není znám. Chci ocenit fungování integrovaného záchranného systému (IZS), jehož složky fungují skutečně jako hodinky a podle informací které mám, jsou všechny složky na místě a dělají maximum...

Read more

15. říjen 2014

Tragédie ve Žďáru nutí k zamyšlení

15. 10. 2014 / Ráda bych vyjádřila hlubokou soustrast rodinně zavražděného chlapce a všem, které zasáhla  tragická událost ve Žďáru nad Sázavou.

Jako pacientská ombudsmanka budu usilovat o přísnější nastavení kritérií pro posuzování zdravotního stavu pacientů psychiatrických léčeben před jejich propuštěním do ambulantní léčby.

Read more

13. říjen 2014

Druhé kolo je před námi (17. - 18. 10. 2014)

13. 10. 2014 / Vážení přátelé, vážení voliči, moc Vám děkuji za podporu v prvním kole senátních voleb. Poprosím Vás však o totéž ještě jednou.
Podpořte mne i ve druhém kole, jež se koná v pátek a sobotu 17. a 18. října.
Jsem s vámi!

Read more

9. říjen 2014

Česká rada dětí a mládeže vyjádřila podporu A. Gajdůškové

7. 10. 2014 / Za pár dní se někteří z nás budou rozhodovat, kterým kandidátům a kandidátkám, ucházejícím se o naši přízeň – a tím pádem i hlasy – dají svoji důvěru...

Read more

6. říjen 2014

Gajdůšková: Hájím vaše zájmy

Dáte-li mi svůj hlas v senátních volbách, tak víte, že prosazuji:

Read more

2. říjen 2014

Je velmi dobře, že se premiér Sobotka postavil proti privatizaci České pošty

2. 10. 2014 / Vyjádření premiéra ČR Bohuslava Sobotky k zachování sítě poboček České pošty uklidnila nejen mě, ale i většinu občanů především v regionech..

Read more

Stenografický záznam A. Gajdůškové z 25. schůze Senátu PČR - církve a náboženské společnosti

 

1. 10. 2014 / 25. schůze Senátu v 9. funkčním období - Vystoupení na plénu Senátu A. Gajdůškové k návrhu senátního návrhu zákona, kterým se mění zákon č. 3/2002 Sb., o svobodě náboženského vyznání a postavení církví a náboženských společností a o změně některých zákonů (zákon o církvích a náboženských společnostech), ve znění pozdějších předpisů.

 

Read more

Senát podpořil zavedení povinnosti církví zveřejňovat hospodaření

Praha 1. října (ČTK) - Církve, kterým byly vyplaceny náhrady za nevydaný majetek v restitucích, zřejmě budou muset ze zákona zveřejňovat zprávy o svém hospodaření. Senát dnes tento návrh ČSSD na doplnění zákona o církvích podpořil. Předloha vychází z dohody, k níž letos na jaře dospěli zástupci církví, ČSSD a hnutí ANO v rámci jednání jejich expertní skupiny. Církve ale mají k předloze své připomínky. Před dalším projednáváním normu posoudí senátní výbory.

Read more

Tisková konference senátního klubu ČSSD

2. 10. 2014 / Včera jsme v Senátu byli úspěšní. Schválili jsme služební zákon. Ten dlouhodobě zvýší profesionalitu na ministerstvech a dalších centrálních úřadech. Začali jsme projednávat návrhy zákonů o povinnosti církvím zveřejňovat výroční zprávy o svém hospodaření a přísnější pravidla pro exekutory ustanovením místní příslušnosti. Ty jdou nyní do výborů.

Pro zobrazení záznamu klikněte ZDE

Read more