Slibujeme jen pot a slzy…

13. 9. 2013 / Martin Fendrych na Aktuálně opět kreslí virtuální realitu o ČSSD. Pan redaktor jistě dobře ví, že sociální demokracie zde je už 135 let a přežila ledasco včetně angažmá některých svých bývalých předsedů. Dnes je sociální demokracie jediná fungující strana s jasným hodnotovým ukotvením a jasnou vizí do budoucna.

Kromě více jak staleté historie bojů za svobodu, solidaritu, spravedlnost, jsme součástí evropské sociální demokracie s výrazným důrazem na demokracii, lidská práva, sociální stát. Nejsme dokonalí, ale to tu není nikdo, ani naše milovaná a vše vědoucí média. A nic neslibujeme. Víme, že vyčistit ten současný Augiášův chlév po pravici bude chtít pořádně zabrat a nebude to hned, ani jednoduché, pro nikoho. Neuděláme to také sami. K tomu se musí rozhodnout celá společnost. To, co předkládáme lidem, jsou naše závazky vůči nim. Mimochodem, když někdo počítá, co má dáti - dal, tak to, co považujeme za důležité pro snadnější život lidí jako snížení daní na léky, je kryto. Navíc, jedno procento růstu je přibližně 40 mld Kč. To chceme dosáhnout. V šedé ekonomice se pohybuje cca 150 mld podle střízlivých odhadů.  A my nehodláme vysvětlovat učitelům a zdravotním sestrám, hasičům, policistům a důchodcům, že není na jejich platy a pacientům, že není ani na léčbu dětí a s pokrčením ramen se dívat na to, jak se národní bohatství, to, co lidé zde vytvoří, rozplývá do dalších tunelů. To tedy fakt ne. Proto musíme co nejrychleji zajistit dobré fungování státu.

Lidé ale rozhodnou, jestli hlasy na levici rozdrobí a vítězem voleb bude opět pravice nebo svůj hlas dají sociální demokracii, která je zárukou změny. Sociální demokracie je připravena to odpracovat jako tým a na tom se shodujeme všichni bez ohledu na větší či menší sympatie k současnému prezidentovi. O něm totiž vůbec není. Nic na tom nemění, že páni redaktoři a nejrůznější politologové kreslí nejrůznější konspirační teorie. Budiž jim odpuštěno. Neměli by o čem psát.

Reakce na: http://aktualne.centrum.cz/blogy-a-nazory/komentare/clanek.phtml?id=789690