Lidská práva

U dětí máme dluh

22.12.2014 / Návrh na „komerční klid“ uzavřením supermarketů o vánočních svátcích bylo jen zrnéčko v mozaice, kterou je třeba seskládat, aby v naší zemi byly děti šťastné. Vánoční čas je i pro dospělé spojen především s radostí dětí.

Číst dál

1. říjen – Mezinárodní den seniorů (2)

1. 10. 2014 / Senioři si zaslouží náš respekt a úctu. A tvrdím to nejen proto, že se pomalu mezi seniory sama počítám, ale vždy jsem oceňovala lidi, kteří, pokud jim to zdraví dovolí, přes svůj pokročilejší věk dokáží být aktivními, nesedí s rukama v klíně, neustále něco vymýšlejí, organizují v obcích i spolcích, sami podnikají.

Číst dál

Daň z ubrané hodnoty

14. 9. 2014 / Minulý týden jsem měla tu čest, spolu se svou slovenskou patnerkou Renátou Zmajkovičovou / 1. místopředsedkyní Národní rady Slovenské republiky/, s diplomatickými zastoupeními skandinávských zemí, především se švédskou velvyslankyní, paní Annikou Jagander, s partnerskou pomocí Transparency International, reprezentované panem Radimem Burešem, uspořádat další konferenci o korupci.

Číst dál

Dítě v krizi: důsledky chudoby, šikany i nebezpečí internetu

Procento dětí pod hranicí chudoby v minulých letech vzrostlo, více než pětina dětí v ČR nemá základní úroveň gramotnosti a i když podle oficiálních údajů je jedno procento dětí sociálně znevýhodněno, podle analýzy OECD 58 % rodin má problém s financováním vzdělávání svých dětí, vzrostlo procento dětí pod hranicí chudoby.

Číst dál