Baťova nemocnice ve Zlíně připravuje výstavbu a rozvoj

Zlínský deník | 10.9.2014 | Rubrika: Titulní strana | Strana: 1 | Autor: LUKÁŠ FABIÁN | Téma: Senátoři - Gajdůšková Alena


Zlín – „Ztráta traumacentra byla pro zlínskou nemocnici rána pod pás. Je to jedna z křivd, které se podaří napravit,“ prohlásil ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček. Právě i návštěvu Krajské nemocnice T. Bati měl na programu ministr zdravotnictví, který ve Zlínském kraji doprovázel předsedu vlády Bohuslava Sobotku. Ten se seznámil s pokračováním přípravy na stavbu R49 či R55 a zmínil se také o zlínské univerzitě. „Velmi si vážím toho, co se na Univerzitě Tomáše Bati už podařilo. Odvedl se tu kus dobré práce,“ zmínil premiér, který také poznamenal, že často jedná s ministrem dopravy o vývoji ohledně R49.
Největší podíl času premiérovy tiskové konference se však točil právě kolem aktuální situace ve zlínské nemocnici.

V černých číslech

„Dnes je krajská nemocnice stabilizovaná a hospodaří v černých číslech,“ poznamenala pacientská ombudsmanka a senátorka AlenaGajdůšková. Zda se jedná o kladné hospodaření celkově i s dluhy z minulosti, či jen za aktuální rok, nebyla schopna včera tisková mluvčí Baťovy nemocnice Karla Havlíková zodpovědět. „Jedná se o hospodaření tohoto období. Daří se však snižovat i zátěž z minulých let,“ vysvětlila senátorka Gajdůšková. Podle senátorky i ministra Němečka se tak může nyní vedení nemocnice soustředit na další rozvoj. „V současnosti se připravuje výstavba nové budovy interních oborů a příjmu pacientů. Jedná se o projekt za více než půl miliardy korun, který máme rozdělený do několika etap. V první fázi se budou vykupovat pozemky a je v plánu demolice a stěhování prádelny,“ nastínil některé z plánů krajský radní pro zdravotnictví Lubomír Nečas.