Hašek se projevuje jako schizofrenik, osočila ho Gajdůšková

Novinky.cz / 30. 10. 2013  / 11:23 / autor: Jiří Ovčáček, Právo  - Praha

Místopředsedkyně ČSSD Alena Gajdůšková se pustila do druhého muže strany Michala Haška kvůli popírání schůzky v Lánech. Její konání v úterý potvrdil další z místopředsedů Milan Chovanec, nicméně Hašek nadále tvrdí, že jde o fámu. Podle Gajdůškové se u Haška opakovaně objevuje schizofrenie činů a slov.

„Jestliže Michal Hašek v sobotu večer po volbách na politickém grémiu sám a spontánně vykládal, jak stojí za předsedou Sobotkou a za pár hodin nato stojí v čele lidí, kteří předsedu likvidují, pak je to jednání nesvobodného člověka. Tato schizofrenie slov a činu se neprojevila poprvé,” nebrala si servítky jindy zdrženlivá Gajdůšková.

Podle ní Hašek fatálně poškozuje obraz sociální demokracie a měl by vyvodit politikou odpovědnost.

„Je jedno, zda jeho nesvoboda je odvozována z Hradu nebo odjinud. Zda byl, nebo nebyl na nějaké schůzce. Není jedno, zda o schůzce lhal. Bohužel celé jednání Michala Haška má v této chvíli naprosto fatální důsledky pro vnímání sociální demokracie a to daleko horší než to, kolik procent ČSSD dostala ve volbách,” uvedla Gajdůšková a zařadila se tak po bok těch, kteří se ostře postavili proti snaze odstavit Sobotku z čela strany i vyjednávacího týmu.

Hašek nicméně tvrdí, že k žádné schůzce v Lánech u prezidenta Miloše Zemana nedošlo, respektive on o ní neví. „V sobotu večer se žádná schůzka s prezidentem neuskutečnila a každý, kdo zná Miloše Zemana, ví, že nevlastní mobilní telefon, takže jsme si nemohli ani zatelefonovat,“ uvedl v úterý v České televizi Hašek.

zdroj: http://www.novinky.cz/domaci/317681-hasek-se-projevuje-jako-schizofrenik-osocila-ho-gajduskova.html