V Lipině se odehrál Memoriál Františka Strnada

Zlínský deník | 8.8.2014 | Rubrika: U nás doma na Zlínsku | Strana: 8 | Téma: Senátoři - Gajdůšková Alena

První srpnová sobota patřila v Lipině opět ojedinělé kulturně­společenské sportovní akci, jakou se bezesporu stal Memoriál Františka Strnada v malé kopané. Tentokrát se hrál již sedmý ročník a do místní části Valašských Klobouk přilákal sedmnáct týmů nejen z blízkého okolí, ale také ze Slovenské republiky. Ve velmi kvalitním fotbalovém klání si výhru a putovní pohár odváží borci ze slovenské Luborče. Tito v dramatickém finálovém souboji, který byl zahájen státními hymnami, udolali valašskokloboucký HUP. Duel o bronz pro sebe urval zlínský La Dolce Vita, který zdolal slovenskou Nivu. Nejlepším střelcem se stal Belko, nejlepším brankařem Trávníček, cenu pro nejstaršího hráče si odnesl Ďuriš a nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Uher.
Ceny nejlepším předávali 1. místopředsedkyně Senátu PČR PhDr. Alena Gajdůšková, radní Zlínského kraje PaedDr. Petr Navrátil, předseda Osadního výboru v Lipině PaedDr. Rudolf Zabil a Ing. Rudolf Fojtík, generální sponzor akce. Na turnaji nechyběl bohatý doprovodný program – ukázky policistů, záchranářů a hasičů, skákací hrad, simulátor autonehody, vystoupení cimbálové muziky a country skupiny, ve večerních hodinách pak ohňostroj a diskotéka diskžokejů regionálních rádií. Pohodové pozdní odpoledne zajisté okořenil přelet dvou letadel a tak nechyběly ani z nebe padající bonbony.
Chtěl bych touto cestou co nejsrdečněji poděkovat Petru Kosečkovi za organizaci technické části turnaje, dále všem institucím, firmám a jednotlivcům, kteří se podíleli na zdárném průběhu této kulturně­společenské a sportovní akce, která se v letošním roce nesla v benefičním duchu a právem se řadí mezi prestižní ve Zlínském kraji.
Díky Vaší přízni mohla ředitelka nadace Korunka LuhačoviceVeronikaZáhorskáa herec Josef Náhlovský předat Vládíčkovi Matúšů, se kterým seživotnemazlí,částku20000,­ Kč.
Osmý ročník Memoriálu Františka Strnada se uskuteční 1. srpna 2015, na který si Vás dovoluji už nyní co nejsrdečněji pozvat!