Tiskové zprávy

Lékař České ženské hokejové reprezentace dorostenkyň kandiduje do Senátu

Radim Jünger je známý chirurg a traumatolog na Zlínsku, který se nebojí komplikovaných operací. Nyní se rozhodl přistoupit k další životní operaci, kterou je kandidatura do Senátu v doplňujících senátních volbách od 17. - 18. 5. 2018.

O kandidátovi
MUDr. Radim Jünger vystudoval Lékařskou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci. Pracoval 27 let na traumatologii KNTB ve Zlíně, kde působil i jako zástupce primáře. Nyní pracuje v soukromé ambulanci, kde se specializuje na chirurgii, traumatologii a operační zákroky. Jako lékař České ženské hokejové reprezentace do 18 let působí už deset let.

Mluví několika jazyky, aktivně přednáší na mezinárodních kongresech a účastní se stáží po celém světě. Vyučoval 18 let zdravotnické záchranáře na Vyšší odborné škole zdravotní ve Zlíně. Má 2 dcery, které se stejně jako on vášnivě věnují sportovním aktivitám. Založily sportovní klub, ve kterém se věnují především aerobiku pro děti už od tří let. Mimo to, že se rád vzdělává ve svém oboru a sportuje, také rád cestuje a tráví čas na zahradě.

Proč jsem se rozhodl kandidovat?

Díky své dlouholeté praxi trávím spoustu času se svými pacienty, ať už při vyšetřeních, přípravách k operaci nebo kontrolách. Tam se vedle zdravotních otázek často dostáváme k tématům i z jiných oborů a ukazuje se, že se shodujeme na případných změnách, které by našemu regionu prospěly. Proto jsem se rozhodl kandidovat, protože bych chtěl pomáhat i v jiných oblastech, než jen v medicíně. Pomáhat lidem z našeho regionu řešit jejich podněty a nesnáze, protože vnímám důvěru, kterou mi lidé v ordinaci, a nejen tam, dávají. Tu bych chtěl využít pro vyšší cíl, a proto se cítím jako patriot našeho regionu. To je důvod, proč bych chtěl být senátorem.

Zásadní témata, kterými se chce Radim Junger věnovat v Senátu

V Senátu se chci zabývat problémy, které patří k našemu regionu. Jednak je to udržitelnost mladých lidí v našem regionu a s tím spojená systematická podpora zdejších firem. Pakliže budou silné a prosperující, dokáží zaplatit talenty, kteří tady vystudovali. S tím se nabízí téma podpory vzniku nových podniků a firem. Uvědomuji si, že nejde jen o práci, ale také o celkovou atraktivitu regionu, mezi které patří i zábava, volný čas a kvalitní služby. Tato péče, hlavně pak dostupná zdravotnická péče, je pro mě jedním z klíčových témat, kterým se chci v Senátu věnovat. V neposlední řadě chci proto otevírat témata špatného stavu Krajské nemocnice a hledat řešení k jejich nápravě.


Soubory ke stažení na www.nas-senator.cz v sekci Novináři.