Tiskové zprávy

Místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR Alena Gajdůšková se zúčastnila zahájení školního roku 2012/ 2013 na Základní škole Klíček, o.p.s na pražském Jižním Městě

Místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR Alena Gajdůšková se dnes zúčastnila zahájení školního roku 2012/ 2013 na Základní škole Klíček, o.p.s na pražském Jižním Městě. Je to poprvé, co místopředsedkyně zamířila na začátek školního roku jinam, než na některou školu ve svém regionu ve Zlíně.

Jako bývalá pedagožka se senátorka zajímala o chod školy, vyučovací metody, způsoby jejího financování a výsledky. Při debatě o činnosti školního parlamentu upozornila na možnost zapojení do spolupráce s Národním parlamentem dětí a mládeže.

Tématem debaty bylo i složení tříd a obzvláště pak formy individuálního přístupu k dětem, kterým je ZŠ Klíček vyhlášena. „Škola se vyznačuje rodinnou atmosférou. Snížený počet žáků ve třídě umožňuje respektování individuálních potřeb a možností každého žáka, máme maximálně 16 žáků na třídu. Do tříd jsou integrovány děti z odlišných kulturních prostředí, děti s poruchami učení a děti tělesně handicapované, “ informoval místopředsedkyni ředitel školy Mgr. David Havelka.

Po krátké oficiální řeči, při níž zdůraznila význam vzdělávání pro jednotlivce i celou společnost, se místopředsedkyně vydala v doprovodu ředitele školy přivítat prvňáčky, pro které je tento den největším zlomem v jejich dosavadním životě. Popřála jim hodně štěstí v jejich právě započatém studiu.

„Ráda bych vám popřála, aby se z vašeho chození do školy nestala jen povinnost, ale aby vás učení také bavilo. K tomu máte na této škole skvělé podmínky,“ řekla Gajdůšková dětem.

Závěrem si prohlédla budovu školy, při níž ji velmi zaujala menší chovatelská stanice, ve které mají možnost se děti starat o drobnou zvěř. Pro některé děti je to nejen příležitost poznávat přírodu, ale také součást jejich terapie.

Místopředsedkyně Senátu popřála také na dálku již tradičním osobním dopisem zaslaným ředitelům škol všem pedagogům ve svém volebním obvodě dobré podmínky, mnoho úspěchů a radosti v jejich důležité práci.

 

 

Zdroj: Sekretariát místopředsedkyně Senátu PČR Aleny Gajdůškové, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.