Vzpomínky Aleny Gajdůškové: Děti ve škole jsme opustit nemohli
- Kategorie: Blogy
Poslankyně Alena Gajdůšková vzpomíná na události kolem 17. listopadu.
Poslankyně Alena Gajdůšková vzpomíná na události kolem 17. listopadu.
Tentokrát nemá republika superkulaté výročí, jako byla loňská stovka. Nicméně sto a jeden rok má také jistou dávku mystiky či přitažlivosti. A může být zajímavé se takhle s jednoletým odstupem kouknout na to loňské hemžení.
V poslední době se v řadě politických souvislostí objevuje časté tvrzení, že dotace podnikatelskému sektoru jsou „čisté zlo“. Nechci polemizovat s principem. Ale nabízím jeden případ, kdy tomu tak rozhodně není.
21. 2. 2015 / Stínová vláda ANO? To je pozitivní posun koaličního partnera směrem k odbornosti, který vítáme.
13. 1. 2015 / "Kdybychom dali na obchodníky se štěstím, máme možnost prožívat Vánoce po celý rok. Štědrou žílu soutěživým, ale i dobročinnou náruč potřebným skýtá herní průmysl," napsal na sklonku roku v Právu Lukáš Jelínek.
11.12.2014 / Zapojení žen do práce není pouze otázkou sociálních systémů a dostatku jeslí či dalších možností péče o děti, ale je také otázkou konkurenceschopnosti země v budoucím výhledu. Je zájmem společnosti vytvořit vhodné podmínky pro sladění rodinného a profesního života. Debatu o řešení rodičovské dovolené je pak třeba vést na půdě tripartity.
1. 10. 2014 / Senioři si zaslouží náš respekt a úctu. A tvrdím to nejen proto, že se pomalu mezi seniory sama počítám, ale vždy jsem oceňovala lidi, kteří, pokud jim to zdraví dovolí, přes svůj pokročilejší věk dokáží být aktivními, nesedí s rukama v klíně, neustále něco vymýšlejí, organizují v obcích i spolcích, sami podnikají.
Potěšilo mě, že bývalá členka organizace Sdružení parlamentářů proti jadernému zbrojení a za odzbrojení (PNND), tehdy za italský parlament, později italská ministryně, Federica Mogherini, se stala Vysokou představitelkou Evropské unie pro zahraniční politiku.
7. 8. 2014 / Sledovala jsem úvodní projev Jeana Clauda Junckera, předsedy Evropské komise, v Evropském parlamentu ve Štrasburku. Výborný řečník prezentoval řadu podnětů.
6. 8. 2014 / Nyní si připomínáme shození atomové bomby na japonské město Hirošimu. Sice tato vojenská akce ukončila 2. světovou válku, ale současně světu ukázala, celou hrůzu užití atomových zbraní. Statisíce mrtvých a zraněných, dlouhodobé zhoubné účinky, to vše změnilo myšlení lidí. Vzniklo hnutí za odstranění atomárních zbraní.