• slide
  • Vítejte na mém webu

29. stát v Unii?

7. 8. 2014 / Sledovala jsem úvodní projev Jeana Clauda Junckera, předsedy Evropské komise, v Evropském parlamentu ve Štrasburku. Výborný řečník prezentoval řadu podnětů.

Chtěla bych jen připomenout jednu jeho metaforu. EU má prý jakýsi 29. členský stát, a tím jsou nezaměstnaní. Společná snaha zavést jisté principy, umožnit pracovní migraci, kvalifikovat pracovní sílu, to je také moje věčné téma a panu Junckerovi jsem za tento impulz vděčná. Ve Zlíně máme stále ještě nach 7 procent nezaměstnaných. Pro Zlínsko (s více než 7 procenty nezaměstnaných) i pro ostatní kraje v České republice platí, že jen společnost s inovativními impulzy vytváří hodnotná pracovní místa. Doufám, že tato iniciativa předsedy Evropské komise vyvolá i u nás debatu o zaměstnanosti a o tom, jaké politické podmínky zaměstnanost zvyšují.

TWITTER @GajduskovaAlena

Gajdůšková Alena

Povedlo se. Prioritou rozpočtu je vzdělání,příjmy lidí ve všech veřejných službách a důchody. Když je bohatá země, musí bohatnout i lidé.

by Gajdůšková Alena

Gajdůšková Alena

RT @SlavekSobotka: Vláda jednomyslně schválila návrh státního rozpočtu na rok 2018. Rozpočet pokrývá zvýšení duchodů, platů, výdajů na vědu…

by Gajdůšková Alena

Gajdůšková Alena

RT @CT24zive: Zaměstnanci ve veřejné správě a členové bezpečnostních sborů dostanou přidáno 10 % od listopadu, učitelé o 15 %, nařízení sch…

by Gajdůšková Alena