Když bohatne země, musí bohatnout i lidé.

Vážení a milí,

   v této chvíli ne politici, ale každý občan má v rukou odpovědnost za další vývoj naší krásné země. V nadcházejících volbách jde o víc než jindy. Jde o zachování fungujícího státu i stejných šancí prožít kvalitní život pro všechny slušné a pracovité lidi. Jde mimo jiné o cca bilion korun ročně ve veřejných službách, které zatím garantují lidem důstojný život a sociální demokracie brání roky proti privatizaci a tedy vyvádění zisků oligarchy.

   Vy už máte svou opakovanou zkušenost, že nikdo jiný než sociální demokraté nebojuje za lidi. Věřte jí. S plány na zpoplatnění zdravotní péče ( známe od zubařů) a zavedení školného po volbách se ani ANO, ani další pravicové strany netají. To je pro nás naprosto nepřijatelné.

   Naopak prosazujeme dostupnost zdravotní péče pro všechny , nemocenskou od prvního dne nemoci a dostatek financí do zdravotnictví.

   Usilujeme o zvýšení mezd navyšováním minimální mzdy, platů ve veřejném sektoru a podporou odborů. U nás v kraji jsou druhé nejnižší mzdy v ČR a to si naši lidé v našem krásném a pracovitém kraji nezaslouží.

   Námi prosazený nový způsob pravidelné valorizace důchodů už letos znamená zdvojnásobení částky a pro příští rok navýšení mezi sedmi sty a tisícem korun měsíčně pro každého důchodce. Uvnitř sociální demokracie připravujeme návrh na třináctý důchod, zakotvení pěti týdnů dovolené pro všechny, podporu mladých rodin mimo jiné i podporou bydlení bezúročnými státními půjčkami, více volného času pro ně.

       Budeme pokračovat v úsilí o prosperitu, důstojný život a vysokou kvalitu života pro vás, nedovolíme vyvádět zisky, tunelovat  vaše zdravotní a sociální pojištění, když nás podpoříte svými hlasy.

       Přijďte k volbám dne 20. a 21.10. Volíte si svou budoucnost. Volte ČSSD.

Děkuji všem.                                      

                                                                          Vaše

                                                                                                    Alena Gajdůšková