Články

Važte slova, pánové…

11. 9. 2014 / Dáte-li někomu velmi cenný dárek a on se na něj tváří jako na šmuk, určitě si pomyslíte, že je to ignorant a přestane vás jeho názor zajímat. Výroky o tom, že ČR dostala v Evropské komisi slabé portfolio, jestliže má na starosti spravedlnost, ochranu spotřebitele a rovné šance je znakem naprostého nepochopení fungování Evropské unie a její agendy ze strany autorů těchto výroků.

Číst dál

Minimální mzda v Německu a trh

8. 7. 2014 / Přijetí koncepce minimální mzdy v Německu se všeobecně hodnotí jako úspěch sociálně-demokratického partnera tamní koalice. Německá diskuse opouští neoliberální pole a reflexe sociální zodpovědnosti a inkluzivní politiky se dostává do středu pozornosti.

Číst dál

Nevědomost jako invazivní princip

19. 3. 2014 / Jednali jsme v Senátu o invazivních druzích. Ti, kteří se připravili, vědí, že například bolševník velkolepý už u nás pokrývá desítky čtverečních kilometrů naší krajiny. I u nás doma, v údolí Dřevnice. A existuje tam vedle ploch také invazivní Netýkavky žláznaté.

Číst dál

ČR musí znít v EU jednotně

16. 2. 2014 / Pro prohloubení politické debaty o EU je třeba posílit evropskou agendu v jednání Poslanecké sněmovny a propojení jednání o evropských tématech mezi oběma parlamentními komorami tak, jak to předpokládá i Ústava ČR. Senát je druhá nejaktivnější parlamentní komora v EU v připomínkování evropských návrhů.

Číst dál