Děti čekají hračky i příroda

Zlínský deník | 8.2.2013 | Rubrika: Zlínsko | Strana: 3 | Autor: (zoe) | Téma: Senátoři - Gajdůšková Alena


Jaroslava Müllerová v rozhovoru pro Deník:

Děti v nové školce najdou spoustu hraček, řekla Deníku při slavnostním otevření zařízení ve Zlíně­Prštném zástupkyně ředitelky Základní školy Mikoláše Alše Jaroslava Müllerová.

* Jak jste se připravovali na otevření mateřské školky?

Zrekonstruovali jsme celé jedno křídlo budovy školy. Děti zde mají k dispozici jednu velkou místnost, kde tráví čas a hrají si. Dále pak šatnu na převlékání, kam si mohou odložit své věci, a pochopitelně hygienické zázemí, umývárnu a záchody. Celý prostor jsme vyzdobili tak, aby se v něm děti cítily co nejlépe.

* Jak děti vnímaly slavnostní otevření školky?

Učitelky Kamila Švardalová a Jana Lorencová pro děti z mateřské školky s prvňáčky nacvičily krátké vystoupení. Chceme, aby zde fungovala vzájemná spolupráce mezi dětmi ze základní školy a malými předškoláky. Děti také dostaly od senátorky Alena Gajdůškové asi čtyřicet nafukovacích balonků a na závěr vše zapily dětským šampaňským.

* S čím si děti mohou v nové školce hrát?

Nakoupily jsme pro ně spoustu krásných hraček. Plyšáky, panenky, autíčka. Máme i celodřevěné hračky, které rozvíjejí dětskou fantazii a tvořivost. Samozřejmě také spoustu stavebnic na procvičení manuální zručnosti. Jak jste si patrně všimla, hned za školou je les, kam si děti chodí hrát, když je pěkné počasí. Teď v zimě s dětmi sáňkujeme. Ony to milují, včera na kopci vydržely snad hodinu.

Region| Střední Morava