Předsedou ČSSD v Libereckém kraji zůstal Dušek

Zpravodajství ČTK | 17.1.2013 | 21:27 | Rubrika: Politika - Liberecký kraj | Autor: knt | Téma: Senátoři - Gajdůšková Alena


Liberec 17. ledna (ČTK) - Robert Dušek zůstal krajským předsedou ČSSD v Libereckém kraji. Na dnešní volební konferenci v Liberci získal 66 z 92 hlasů. Na liberecké konferenci překvapivě neuspěl Jiří Dienstbier, který tu vystoupil, aby usiloval o nominaci na místopředsedu ČSSD pro březnový sjezd strany v Ostravě.

Dušek před dvěma měsíci po debaklu strany v krajských volbách ohlásil rezignaci s tím, že ve funkci skončí k dnešnímu dni. Jeho setrvání v předsednické funkci si ale přály okresní organizace v Liberci a Jablonci nad Nisou a Dušek se nakonec rozhodl jejich nominaci přijmout. Jeho protikandidátem byla českolipská Romana Žatecká, tu ale volilo jen 25 delegátů.

Sociální demokraté, kteří poslední čtyři roky v Libereckém kraji vládli, z 15 křesel obhájili v podzimních krajských volbách jen sedm a skončili až čtvrtí. K rezignaci po krajských volbách Duška vyzval i předseda strany Bohuslav Sobotka.

Na krajské konferenci schvalovali také nominace pro celorepublikovou volební konferenci strany na místa místopředsedů. Získali ji Martin Starec Alena Gajdůšková či Jiří Bodenlos. Na místo předsedy strany získal nominaci Bohuslav Sobotka.

Původně jen formální záležitostí mělo být schválení 24člennů krajského výboru. Delegáti měli podle zvyklostí aklamací jen potvrdit členy vybrané jednotlivými okresy. Na návrh někdejšího radního Libereckého kraje Zdeňka Bursy ale o každém hlasovali zvlášť a neprošel předseda semilské organizace a někdejší poslanec Michal Kraus.

Marek Kuntoš dr