Tiskové zprávy

Chci se opět moci hrdě hlásit k našemu prezidentovi

11.1.2013 / Když Jiří Dienstbier na počátku  prezidentské kampaně přišel s  heslem, že změna je možná, zdálo se mi to málo sdělné. Na konci kampaně musím přiznat, že Jiří osvědčil skutečně státnickou předvídavost.

Václav Klaus generálním pardonem všem podvodníkům a tunelářům ukázal, že změna nejen osoby na Hradě, ale celého přístupu k politice, je nezbytně nutná. Jiří Dienstbier pak svým životem, svými činy i vedením celé kampaně určitě nejen mě přesvědčil, že změna je také možná, a že tu je člověk, který má dost silný charakter, předvídavost i zázemí silné politické strany, který tu změnu dokáže nastartovat.

Věřte, že ji potřebujeme. Chci se opět moci hrdě hlásit k našemu prezidentovi. Nechci už nikdy jako vysoký ústavní činitel České republiky muset mlčet při setkání se zahraničními partnery doma nebo při zahraničních cestách, když přijde řeč na našeho prezidenta. Vysvětlovat a hájit kroky Václava Klause bez vzbuzení podezření o ztrátě soudnosti nešlo a přiznat jejich absurditu u vlastní hlavy státu také ne.

Tak jen prosím, lidi, běžte k volbám. Zvolte toho, kdo chcete, aby byl vašim vzorem doma a vašim obrazem v zahraničí. Já volím Dienstbiera.

 

Alena Gajdůšková

1. místopředsedkyně Senátu PČR