Tiskové zprávy

Dobrá práce se podařila! Zlínští obuvníci se nebudou muset stěhovat na Slovensko ani zavírat firmy

21. 2. 2013 / Tisková zpráva 1. místopředsedkyně Senátu PČR A. Gajdůškové / Téma: Novela zákona o integrované prevenci

Poslanecká sněmovna PČR v úterý přijala novelu zákona o integrované prevenci znečištění, která jí byla vrácena Senátem PČR spolu s pozměňovacím návrhem 1. místopředsedkyně Senátu PČR A. Gajdůškové. Pozměňovací návrh obsahoval odstranění terminologické nepřesnosti v příloze, která by, pokud by v zákoně zůstala, zvyšovala administrativní zátěž některých malých a středních podniků.

Podle Aleny Gajdůškové totiž zákon tak, jak ho schválila Sněmovna, zaměňoval výrobu polymerů s výrobou dílů z polymerů. Důsledkem toho by např. bylo, že výroba podešví nebo pneumatik z polyuretanu by integrované povolení potřebovala, kdežto z pryže - která je méně ekologická - nikoli.

Gajdůšková měla poznatky, že některé podniky ze Zlínska chtěly v případě schválení zákona ve vládní verzi přenést svou výrobu na Slovensko. Proto rozhodnutí Sněmovny přivítala.

Dobrá práce se podařila! Zlínští obuvníci se nebudou muset stěhovat na Slovensko ani zavírat firmy, protože by ke své činnosti potřebovali povolení a zařízení jako ropné rafinerie,“ uvedla senátorka, která při přípravě nápravy formulační chyby v zákoně spolupracovala s doc. Hlaváčkem z Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, který na nepřesnost v zákoně upozornil a odborně připravil návrh na její nápravu.

 

Zdroj: Sekretariát 1. Místopředsedkyně Senátu PČR A. Gajdůškové, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.