Tiskové zprávy

Zákon nepokrývá celou oblast dobrovolnictví, velká část těchto aktivit zůstává mimo tento rámec

23. 4. 2014 / Tisková zpráva 1. místopředsedkyně Senátu PČR A. Gajdůškové - Alena Gajdůšková dnes při jednání horní komory parlamentu výrazně podpořila v podstatě technickou novelu zákona o dobrovolnictví. Současně avizovala již připravený návrh širší novely, který vznikl ve spolupráci s Českou radou dětí a mládeže (ČRDM).

Úprava schválená dnes Senátem PČR kromě zapracování vazby na občanský zákoník otevírá mj. také dlouho požadovanou možnost uznání dobrovolnické práce i u člena organizace, pro kterou je tato práce vykonávána.

„Zákon ale nepokrývá celou oblast dobrovolnictví, velká část těchto aktivit zůstává mimo tento rámec, protože není v rámci organizací v registru ministerstva vnitra. To jsou např. všechny dětské a mládežnické organizace,“ říká místopředsedkyně A. Gajdůšková.

„Spolu s ČRDM mám již připravenou novelu, která lépe definuje dobrovolnictví a zakotvuje tím také možnost započítání ceny dobrovolnické práce jako vklad příslušných organizací v případě účasti v projektech jako jejich kofinancování,“ sdělila Alena Gajdůšková.

Podle Aleny Gajdůškové nyní probíhá jednání s ministerstvem vnitra, zda novelu předloží.

Zdroj: Sekretariát 1. místopředsedkyně Senátu PČR A. Gajdůškové, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.