Místopředsedkyně Senátu PČR A. Gajdůšková se zúčastnila jednání akademických pracovníků chemických fakult VŠ

Tisková zpráva místopředsedkyně Senátu PČR Aleny Gajdůškové

11. října 2012

Věda, výzkum, vývoj a inovace (VVVI)

 

Jak podpořit zájem studentů o technologie, které jsou podstatnými obory pro další rozvoj znalostní společnosti? Co brání většímu propojení fakult vysokých škol a firem? Jak ocenit vysoce motivační a k vysoké kvalitě vedoucí spolupráce jednotlivých fakult s partnerskými výzkumnými organizacemi v zahraničí? Tyto otázky dnes zazněly na jednání akademických pracovníků chemických fakult VŠ z České a Slovenské republiky ve Velkých Karlovicích, kterého se zúčastnila jako host místopředsedkyně Senátu PČR Alena Gajdůšková.

„Právě výše položené otázky a odpovědi na ně jsou klíčem ke zvýšení konkurenceschopnosti naší země ve světovém měřítku. Oblast vědy, výzkumu, vývoje a inovací je třeba stabilizovat a dlouhodobě podporovat, aby čeští vědci mohli být úspěšní a excelentní“, je přesvědčená místopředsedkyně A. Gajdůšková.

Tématem jednání byly otázky podpory výzkumu, vývoje a inovací formulované v Zelené knize pro VVVI, na které se místopředsedkyně
A. Gajdůšková, která je zároveň odbornou mluvčí sociální demokracie pro oblast vědy a výzkumu, v rámci pracovního týmu podílela.

„Velice mě potěšila zajímavá diskuse o organizační struktuře správy výzkumu, vývoje a inovací. Hlavně myšlenka ze Zelené knihy VVVI na zřízení Národní vědecké rady měla dobrý ohlas,“ dodává senátorka.

 

 

Zdroj: Sekretariát místopředsedkyně Senátu PČR A. Gajdůškové, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.