Kalednář

21. prosinec 2018

Přeji vám klidné prožití vánočních svátků a hodně štěstí v novém roce 2019

Přeji vám klidné prožití vánočních svátků a hodně štěstí v novém roce 2019

Read more

19. prosinec 2018

Je to pro děti. To je celé

Náš návrh, aby všechny děti v mateřských školách a na prvním stupni škol základních měly obědy zdarma (z veřejných peněz, vím - zdarma nic), vyvolává vášně. To je dobře. Jsem za tu debatu ráda. Ukazuje se, kdo chce myslet na děti.

Read more

8. prosinec 2018

Nejsou lidé

Nejsou lidé. To slyšíme ze všech stran. Zejména od firem ale i od jiných zaměstnavatelů.

Read more

7. prosinec 2018

Poslanci schválili skokové navýšení příspěvků na péči ve III. a IV. stupni závislosti

Poslanci dnes ve 3. čtení schválili senátní novelu zákona o sociálních službách, která významně navyšuje příspěvek na péči pro osoby ve III. a IV. stupni závislosti, které nevyužívají pobytové sociální služby. V nejvyšším IV. stupni (úplná závislost) se příspěvek zvýší ze stávajících 13 200 na 19 200 Kč.

Read more

ČSSD naděluje ještě před Vánoci: Pro lidi odkázané na pomoc druhých vybojovala až o 6000 Kč navíc

Poslanecká sněmovna na dnešním zasedání schválila bez větších námitek návrhy ČSSD, které zdravotně postiženým lidem s úplnou závislostí zvýší příspěvek na péči o 6 000 korun a lidem s těžkou závislostí o 4 000 korun.

Read more

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny k zákonu o sociálních službách

Vážený pane předsedající, vážená vládo, ctěná Sněmovno, jenom rychle, je otázka samozřejmě na to, co zde zaznělo o potřebnosti, kdo tedy určí tu potřebnost. A v tom se určitě neshodneme. My si myslíme, že potřebná je většina lidí v této zemi. A jestli se bavíme o dětech, tak cokoli dětem pomůže, je potřebné. To je jedna věc.

Read more

6. prosinec 2018

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny k zákonu o sociálním zabezpečení

Děkuji za slovo. Vážený pane předsedající, vážená vládo, ctěná sněmovno, za prvé si dovolím omluvit paní ministryni Maláčovou, která by zde jistě při projednávání tohoto bodu byla, kdyby nebyla včera a dnes na služební zahraniční cestě.

Read more

ČSSD navrhla bezplatné stravování ve školkách a na 1. stupni ZŠ

Sociální demokraté předloží Sněmovně návrh, aby děti v mateřských školách a na prvním stupni základních škol měly od září 2020 obědy zdarma. Změna má podle nich umožnit dětem ze znevýhodněných podmínek účastnit se všech školních aktivit.

Read more

5. prosinec 2018

Co by nebylo, kdyby nebylo...

Kdyby nebyla vláda sociální demokracie - ta Sobotkova, ale i ta s účastí sociální demokracie nyní a náš tlak na zvýšení mezd, těžko by mohl Český statistický úřad přinést potěšující zprávu o tom, že průměrná mzda je dnes na 31, 5 tisících a tzv. medián je 27 719 Kč.

Read more