Tiskové zprávy

A. Gajdůšková se setkala s předsedkyní horní komory Ruska V. Matvijenkovou

20. 3. 2013 / V úterý 19. března 2013 se na parníku PRAHA uskutečnilo setkání 1. místopředsedkyně Senátu PČR Aleny Gajdůškové s předsedkyni Rady federace Federálního shromáždění Ruské federace paní Valentinou I. Matvijenko.

Během setkání Alena Gajdůšková zdůraznila důležitost vzájemné spolupráce obou zemí v oblasti vědy a výzkumu. S tím přímo souvisí i další důležité téma, které Gajdůšková vyzdvihla, a to jsou výměnné pobyty studentů z obou zemí a navazující udělování státních stipendií pro mladé lidi.

Alena Gajdůšková během diskuse pozvala spolu s prezidentkou Českomoravské asociace podnikatelek a manažerek Olgou Girstlovou předsedkyni V. I. Matvijenkovou na konferenci, nad kterou převzala záštitu právě 1. místopředsedkyně Senátu PČR.

Tato mezinárodní konference, která se bude konat v druhé polovině letošního června v Moskvě a Petrohradu, navazuje na úspěšnou řadu osmi konferencí pořádaných pod názvem „Žena – tvůrčí osobnost třetího tisíciletí“ . Letošní IX. ročník konference s podtitulem „Přátelství a spolupráce“ je unikátní projekt, jehož cílem je vytvoření interaktivního, inspirativního prostředí, umožnění výměny zkušeností podnikatelek z různých zemí a navázání konkrétní obchodní spolupráce v rámci předem připraveného „business networking“. Tématy konference budou například „Bariéry vstupu českých podniků na ruský trh“ „Podnikání v oblasti cestovního ruchu, hotelnictví, gastronomie“, „Kariéra, rodina, harmonie osobnosti“.

Setkání představitelů českého i ruského parlamentu v Praze byli přítomni také místopředsedové Výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost Senátu PČR F. Bublan, P. Lebeda a J. Sykáček.

Zdroj: Sekretariát 1. místopředsedkyně Senátu PČR A. Gajdůškové, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.