Tiskové zprávy

Cena srdce pro pedagoga již patnáctkrát

Letos po patnácté bude dnes v programu Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež Radost tvořit udělena Cena srdce pro pedagoga.

Letošní jubilejní cenu obdrží paní Andrea Černotová, asistentka pedagoga z Gymnázia a Střední zdravotnické školy Vsetín. Poslankyně a bývalá senátorka PaedDr. Alena Gajdůšková uděluje tuto cenu každoročně na návrh Speciálně pedagogického centra Zlín, které je také organizátorem výtvarné soutěže.

„Krásné výtvarné práce dětí se zbytky zraku a nevidomých jsou pro nás všechny velkou inspirací a lekcí pokory k životu. Děti jsou úžasné a jejich tvořivost obdivuhodná. Patří jim i jejich rodičům velká gratulace i odměna. Bez práce pedagogů by ale tyto malé zázraky ale nikdy nevznikly. Nejen, že učitelky, učitelé i asistentky jsou mistry svých oborů, ale dávají dětem velkou trpělivost a lásku, celé srdce. Za to patří velké poděkování a úcta i jim.“ říká k tomu Alena Gajdůšková, původní profesí také pedagog.

Paní Andrea Černotová je asistentka pedagoga ze školy Masarykovo gymnázium, Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická Vsetín. Asistentku pedagoga nevidomé dívky začala dělat už v roce 2009 během dívčiny docházky do mateřské školy. Poté s ní jako asistentka pedagoga pokračovala na 1. stupni ZŠ a nyní s ní pokračuje i na osmiletém gymnáziu, kam žákyně nastoupila v loňském školním roce do primy. Paní Andrea Černotová s námi (s SPC) i s vyučujícími a rodinou dívky vždy velmi dobře spolupracovala, je to výborná paní asistentka pedagoga a její ocenění plně podporuje i vedení školy.