Díky našemu tlaku dostanou pracovníci v sociálních službách více peněz i v příštím roce

Sociální demokracie v rámci třetího čtení státního rozpočtu uspěla se svým návrhem na v sociálních službách o více než 3 miliardy korun. Díky tomu bude možné dál rozvíjet síť sociálních služeb pro ty nejpotřebnější.

Jsme rádi, že se náš tlak vyplatil a hnutí ANO nakonec ustoupilo a náš požadavek na posílení financí směřujících například na platy sociálních pracovníků akceptovalo prakticky ve stoprocentní výši. I díky tomu jsme mohli státní rozpočet podpořit jako celek,“ řekl po dnešním hlasování předseda poslaneckého klubu Jan Chvojka.

Výsledek přivítala i předkladatelka pozměňovacího návrhu Alena Gajdůšková. „Více peněz pro sociální pracovníky jsme považovali za naprosto nezbytnou podmínku pro podporu rozpočtu. V opačném případě by totiž došlo k odchodům těchto pracovníků a tím pádem i k možnému zavírání například domovů pro seniory nebo dalších potřebných zařízení a tím omezení péče," řekla Gajdůšková.

Sociální demokracie předložila pozměňovací návrh, který počítal s posílením rozpočtu na sociální služby o 3,4 miliardy korun více, celkem tedy na 15 miliard korun.