Tiskové zprávy

Památník Lidice navštívila 1.místopředsedkyně Senátu PČR Alena Gajdůšková

10. 6. 2014 / V den 72. výročí lidické tragédie navštívila Památník Lidice 1.místopředsedkyně Senátu P ČR paní Alena Gajdůšková. Ještě předtím se ráno zúčastnila malé pietní vzpomínky v kladenském Reálném gymnáziu.

V den 72. výročí lidické tragédie navštívila Památník Lidice 1.místopředsedkyně Senátu P ČR paní Alena Gajdůšková. Ještě předtím se ráno zúčastnila malé pietní vzpomínky v kladenském Reálném gymnáziu.

Zde položila kytici květů k pomníku Lidická matka a vyslechla si promluvu Jany Bobošíkové k účastníkům piety. Piety se zúčastnili některé přeživší lidické ženy a děti, jejich potomci a příbuzní, zástupci ČSBS a ČsOL, představitelé státu a místní samosprávy; jmenovitě ministr Jiří Dienstbier, poslankyně M. Němcová a M. Vostrá, primátor Kladna D. Jiránek a starostka obce Lidice V. Kellerová.

Po této pietě odjela paní místopředsedkyně Senátu do Lidic, kde za přítomnosti lidických přeživších, představitelů obce Lidice a Památníku Lidice, položila kytici u sousoší lidických dětí a poté se odebrala k jednání v Památníku Lidice. V Lidické galerii si prohlédla výstavu 42. ročníku MDVV Lidice a sledovala výukové programy pro děti. Na závěr návštěvy jednala s vedením PL o možné metodické spolupráci Památníku Lidice s NKP Ploština.