Kalednář

23. červen 2014

Pohanka

Parlamentní práce mne přivedla k tomu, zabývat se pohankou. Je to z agronomického hlediska obilnina, z hlediska botanického ovšem něco úplně jiného. Rdesnovitá rostlina je biologicky od obilnin hodně daleko. To s sebou přináší jednu zajímavou vlastnost. Pohanka neobsahuje lepky.

Read more

20. červen 2014

A. Gajdůšková: Navrhujeme částečnou úhradu bezlepkové stravy

20.06.2014 / V pátek 20.6.2014 proběhla v prostorách PS PČR tisková konference za účasti 1. místopředsedkyně Senátu PČR A. Gajdůškové a předsedkyně Sdružení celiaků ČR Blanky Rubínové ohledně problematiky celiakie. Tisková zpráva dostupná zde

Read more

12. červen 2014

Valdštejnská zahrada ožije soutěží mladých zdravotníků

V Praze se uskuteční soutěž Mladých zdravotníků. Slavnostní zakončení proběhne ve Valdštejnské zahradě, soutěž zaštítila 1. místopředsedkyně Senátu Alena Gajdůšková. Akce je přístupná veřejnosti.

Read more

11. červen 2014

O ženách v politice a dalších tématech s Alenou Gajdůškovou

Včera byla hostem on-line chatu na Týden.cz 1. místopředsedkyně Senátu PČR A. Gajdůšková. Vzhledem k časové tísni se nepodařilo Všem účastníkům on-line rozhovoru odpovědět a tak dodatečně doplňujeme odpovědi paní senátorky. Děkujeme za pochopení.

Read more

10. červen 2014

Památník Lidice navštívila 1.místopředsedkyně Senátu PČR Alena Gajdůšková

10. 6. 2014 / V den 72. výročí lidické tragédie navštívila Památník Lidice 1.místopředsedkyně Senátu P ČR paní Alena Gajdůšková. Ještě předtím se ráno zúčastnila malé pietní vzpomínky v kladenském Reálném gymnáziu.

Read more

6. červen 2014

Dítě v krizi: důsledky chudoby, šikany i nebezpečí internetu

Procento dětí pod hranicí chudoby v minulých letech vzrostlo, více než pětina dětí v ČR nemá základní úroveň gramotnosti a i když podle oficiálních údajů je jedno procento dětí sociálně znevýhodněno, podle analýzy OECD 58 % rodin má problém s financováním vzdělávání svých dětí, vzrostlo procento dětí pod hranicí chudoby.

Read more

Vybírání evropského komisaře za Českou republiku je dost náročná disciplína

ČRo Plus | 5.6.2014 | 17:10 | Pořad: Den podle… | Téma: Senátoři - Gajdůšková Alena

Read more