Kalednář

22. březen 2018

Zálohované výživné? Jde nám o děti a vymahatelnost práva

Je zálohované výživné účinná páka na neplatící rodiče? Právě návrh zákona o zálohovaném výživném byl hlavním tématem Duelu na Seznamu, v kterém diskutovala poslankyně ČSSD a místopředsedkyně sněmovního sociálního výboru Alena Gajdůšková s Veronikou Vrecionovou z ODS.

Read more

Zákon o zálohovaném výživném je v legislativním procesu

"Zákon o zálohovaném výživném je v legislativním procesu. A já doufám, že zákon, který má pomoci především dětem, prosadíme. Věřím, že budeme úspěšní."

Read more

17. březen 2018

Záznam tiskové konference: ČSSD předložila návrh zákona o zálohovaném výživném

"Je zde dána hranice, kdy příjem rodiče je nižší, než 2,7 násobek životního minima. To je hranice, která je sladěna s jinými sociálními zákony.

Read more

14. březen 2018

Ne náhradní, ale zálohové výživné – návrh ČSSD je kvalitnější a více chrání děti, než návrh KSČM

Klub poslanců ČSSD dnes předložil k projednání vlastní návrh, jakým způsobem řešit situaci těch rodičů, jejichž bývalí partneři neplatí předepsaným způsobem výživné na děti.

Read more

ČSSD chce, aby alimenty za neplatiče hradil stát. Vrací do hry zálohované výživné

Institut zálohovaného výživného, které schválila minulá vláda Bohuslava Sobotky (ČSSD), ale poslanci pro něj už v minulém volebním období nestihli hlasovat, soc. dem. znovu oprášila.

Read more

12. březen 2018

Máme připraven zákon o zálohovaném výživném

"Přátelé, mám pro vás dobrou zprávu. V této chvíli máme už s kolegy připraven zákon o zálohovaném výživném tak, abychom ho mohli předložit."

Read more

10. březen 2018

Svoboda slova

Josef Veverka"Svoboda slova byla vždycky pro sociální demokraty svatá. Za všechny příběh sociálního demokrata Josefa Veverky - nejdéle vězněného českého novináře (celkem 17 let). Věznili ho nacisté i komunisté. Nikdy se nesklonil, nikdy nežádal o milost.

Read more

5. březen 2018

Uctění výročí narození prezidenta T.G.Masaryka

"Co na Masarykovi tak vadilo všem nedemokratickým režimům, že jeho dílo bylo zakazováno za I. světové války, jeho zákaz platil za nacistů a s malou přestávkou let 1966 až 70 za komunistů?

Read more

1. březen 2018

Záznam TK: ČSSD se znepokojením sleduje snahy ODS o legislativní atentát na české školství

Tisková konference se uskutečnila ve čtvrtek 1. března 2018 v tiskovém středisku Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.

Read more

Ústní interpelace na předsedu vlády

Poslankyně Alena Gajdůšková: Vážený pane premiére, vláda České republiky v dubnu loňského roku i za vaší účasti přijala strategický rámec Česká republika 2030.

Read more