Tiskové zprávy

Tisková zpráva A. Gajdůškové: Požadujeme navýšení platů učitelů a odmítáme údajně chystané zrušení odpočitatelné položky na celoživotní vzdělávání

16. 5. 2014 / Vzdělávání je pro sociální demokracii skutečně prioritou. Požadujeme tedy navýšení platů učitelů, jak to bylo formulováno ve vládním programu a koaliční smlouvě, a odmítáme údajně chystané zrušení odpočitatelné položky na celoživotní vzdělávání.

Číst dál

Zákon nepokrývá celou oblast dobrovolnictví, velká část těchto aktivit zůstává mimo tento rámec

23. 4. 2014 / Tisková zpráva 1. místopředsedkyně Senátu PČR A. Gajdůškové - Alena Gajdůšková dnes při jednání horní komory parlamentu výrazně podpořila v podstatě technickou novelu zákona o dobrovolnictví. Současně avizovala již připravený návrh širší novely, který vznikl ve spolupráci s Českou radou dětí a mládeže (ČRDM).

Číst dál

Alena Gajdůšková na Policejní akademii ČR v Praze

Za účasti necelé stovky akademických pracovníků, zaměstnanců a studentů proběhla dne 4. března 2014 přednáška PaedDr. Aleny Gajdůškové, 1. místopředsedkyně Evropského hnutí v České republice a 1. místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR na téma "Česká republika v Evropské unii - důsledky a perspektivy".

Číst dál

Vyjádření 1. místopředsedkyně Senátu PČR A. Gajdůškové k dění na Ukrajině

5. 3. 2014 / Na včerejším jednání předsednictva senátorského klubu ČSSD jsme se dohodli, že parlamentní pozici a odmítnutí použití vojenské síly v dění na Krymu vyjádří předseda Senátu PČR M. Štěch dopisem předsedkyni Rady federace Federálního shromáždění Ruské federace paní Valentině Matvienko a zrušením jeho návštěvy v Rusku.

Číst dál

Blahopřání Anně Šabatové

14. 2. 2014 / Blahopřeji paní Anně Šabatové ke zvolení veřejnou ochránkyní práv. Věřím, že spolu se Stanislavem Křečkem vytvoří velmi dobrý tým garantující autoritu i dobré fungování Úřadu veřejného ochránce práv tak, jak to občané očekávají.

Číst dál